Festival ProTibet se vrací do Kutné Hory, čekají vás besedy, projekce i tvorba mandaly

Unikátní filmové projekce, originální himálajské výrobky, benefiční akce Café ProTibet, zajímavé besedy a výstavy, to vše opět nabídne letošní ročník Festivalu ProTibet, během něhož se budou moci návštěvníci seznámit s historií, tradicemi a kulturou Tibetu. Naplánovaná je i veřejná tvora mandaly na Palackého náměstí.

.
Festival ProTibet pro vás letos v Kutné Hoře připravili spolek Kultura do města, z.s. a Dobrá čajovna ve spolupráci s MOST, o.p.s., GASK, Městskou knihovnou Kutná Hora, kavárnou Matky sobě, Kavárnou na Kozím plácku a několika zapálenými dobrovolníky. Tímto všem mnohokrát děkujeme!

Festival se i letos koná v mnoha českých městech a ne jinak tomu bude i u nás v Kutné Hoře. Maratón akcí odstartuje ve čtvrtek 9. března koncertem v klubu Česká 1, kde zahrají Ahoj moře a Triyoda. 10. března, v den výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, bude probíhat na Palackého náměstí od 14. hodin veřejná tvorba mandaly pro Tibet. Letošní ročník zavede do Kutné Hory i několik českých významných osobností – polárníka Oldřicha Bubáka, tibetoložku Zuzanu Ondomišiovou a horolezce Radovana Marka. Rozvojové projekty na podporu Tibetu představí Tomáš Přichystal z neziskové organizace MOST, o.p.s., která celý festival zaštiťuje.
Spolu s kulturním programem bude probíhat i benefiční akce Café ProTibet, která propojuje příjemné s užitečným. Návštěvníci festivalu mohou přispět k celkovému výtěžku Festivalu ProTibet zakoupením kávy v kavárně Matky sobě. Během měsíce března bude navíc na FB spuštěna fotosoutěž „Vyfoť vlajku“. Výherci se mohou těšit na ceny.
Vstup na všechny akce je dobrovolný. Výtěžek ze vstupného a prodeje darovacích certifikátů bude věnován na podporu tibetských dětí, malých buddhistických mnichů a mnišek, tibetských seniorů a nomádů. Podrobnější informace naleznete na FB stránce ProTibet 2017 Kutná Hora, na webových stránkách www.protibet.cz a na blogu.

Za organizátory Silvia Doušová (Kultura do města, z.s.)
.

.