Glosa Hynka Macháčka: Exekuce, play– off a budoucnost Sršňů

Oslovil mě nedávno známý, co bydlí ve Žlebech otázkou: „Jak to máte s tím hokejem v Kutný Hoře? Říkali u nás chlapi (asi myslel v hospodě) co byli na zápase, že postoupí Čáslav, páč maj prachy a vy tam máte mladý kluky“. Bylo právě po derby a to mě donutilo k vysvětlování, jak to u nás s tím hokejem tedy máme.

.
Jako vesmír začal velkým třeskem, u nás to začalo před šesti sezónami exekucí předešlého klubu. Mládež vybrakovaná jak u snědeného krámu, žoldáci zmizeli jak pára nad hrncem a nikdo nevěděl, co bude. Několik nadšenců z lidí kolem mládeže založilo klub nový, pomohlo jim město a začali zvedat kutnohorský hokej z popela. Rozhodli se, že to budou dělat jinak. Starají se o mládež a žoldáky nenajímají. Budují své áčko hlavně z vlastních hráčů, aby mělo budoucnost.
Ti třicetiletí, kteří by byli potřeba chybí, před lety je nikdo nevychoval. Někteří radí – to musíte koupit hráče, ať postoupíte! Vedení to ovšem nechce a neuhýbá z cesty. Budeme dál budovat a naše kluky nedáme. Není taky proč. Juniorům se daří skvěle, porazili i Benátky a dospěláci se už třetí sezónu perou o postup. Doma neprohráli dva roky a teď budou hrát play-off. Dokázali porazit všechny soupeře s ambicemi na postup, dobře trénují, kouč je mazák a ničeho se nebojí. Zda postoupí Čáslav – páč má prachy, nebo Neratovice – páč mají Chabadu, nebo Poděbrady – páč hráli vejš, to nevím. Vím ovšem, že se o to porveme, páč to kluci hrajou srdcem, znám je – tak nám fandi!

Hynek Macháček – vedoucí A týmu SK Sršni Kutná Hora

.