Obrazem: V sále ZUŠ pokřtili CD z Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2016

Již tradičně došlo v předvánočním čase na křest CD s nahrávkami z letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora. Najdete na něm skladby Antonína Dvořáka, Ernö Dohnányiho a Bedřicha Smetany, které zazněly na koncertech v kapli Božího těla, refektáři Jezuitské koleje a chrámu sv. Barbory v červnu 2016.

.
Z nahrávky na vás promluví interpretace Jana Mráčka, Jakuba Fišera, Karla Untermüllera, Michela Raisona, Kateřiny Javůrkové, Lukáše Poláka, Hamishe Milneho, Konstantina Lifschitze, Terezie Fialové a Ayly Bártové. Unikátní CD je možné si objednat na webových stránkách festivalu.
Jako každý rok, i letos doprovázel křest CD koncert, posluchačům v sále kutnohorské „Zušky“ se představilo Eben Trio, tvořené hudebníky, kteří jsou neodmyslitelně spjati také s kutnohorským festivalem, klavíristkou Terezií Fialovou, houslistou Romanem Patočkou a programovým ředitelem MHFKH, violoncellistou Jiřím Bártou. Spolu s nimi se na pódiu představili také děti Jiřího Bárty, klavíristka Ayla a violoncellista Josef. 

10. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora odstartuje v sobotu 3. června 2017 tradičně komorním koncertem v kapli Božího těla a během týdne (do neděle 11. června) se odehraje deset koncertů (v chrámu sv. Barbory, Galerii Středočeského kraje a kostele sv. Jakuba). Předprodej vstupenek bude zahájen do konce března 2017.

(jok)

.