Seznamte se: Projekt GIVT.cz aneb nakupujme srdcem

Projekt GIVT.cz je internetový portál, jenž umožňuje přímou podporu neziskových organizací skrz nakupování přes internet, aniž by Vás to stálo cokoliv navíc. Princip je přitom jednoduchý – stačí si na webové stránce www.givt.cz vybrat internetový obchod, kde běžně nakupujete a Vaší oblíbenou neziskovku, kterých již máme v současnosti registrovaných přes 1 300.

.
Vybere si přitom opravdu každý – ať už rádi nakupujete oblečení na ZOOT.cz, boty na Bata.cz, jídlo na DameJidlo.cz či výhodné ubytování na Booking.com. Každý internetový obchod poté věnuje určité procento z Vašeho nákupu neziskovce, kterou jste si vybrali. A to je celé – pouze pár kliknutí navíc a dobrý pocit jako bonus.

Jak pomáháme na Kutnohorsku?
Tento projekt je již rozšířený po celé republice a nabývá na působnosti i na Kutnohorsku. Velmi dobré zkušenosti má s GIVTem například lokální organizace Kultura do města, které pomohl uhradit účetnictví za celý loňský rok. Organizace tuto myšlenku efektivně šíří skrz různé odkazy na jejich Facebooku a webových stránkách nebo své fanoušky oslovují ústní formou. Projekt GIVT se stal jednodušše nedílnou složkou při jejich financování.
Jako další příklad úspěšné kutnohorské neziskovky je dobré zmínit Oblastní charitu Kutná Hora, jejíž dobrovolníci si už zvykli při nakupování přes internet používat portál GIVT a která již slaví své první úspěchy.
„V době, kdy se v neziskovém sektoru klade důraz na vícezdrojové financování představuje GIVT.cz zajímavý fundraisingový nástroj. Oblastní charita Kutná Hora se k této platformě připojila v roce 2015 a i když zatím tento finanční zdroj představuje nepatrný zlomek našeho financování, doufáme, že si najde své oblíbence zejména mezi střední a mladší generací, která ráda nakupuje přes internet. Nezanedbatelným plusem tohoto nástroje je jeho propagační podpora ze strany poskytovatele, protože neziskové organizace mají na propagaci většinou omezenou kapacitu v oblasti personální i finanční,“ pochvalují si v kutnohorské Oblastní charitě.

Pomoci můžete i Vy!
Budeme velmi rádi, když si náš projekt najde své místo ve Vašem každodenním životě a stane se tak samozřejmou a automatickou součástí Vašeho nakupování přes internet. Abychom Vám tento proces ulehčili, máme připravenou chytrou aplikaci, jež Vás ihned upozorní, že na daném e-shopu můžete nakupovat přes GIVT a zároveň podpořit libovolnou neziskovou organizaci.

Máte vlastní neziskovou organizaci? Přidejte se k nám jako neziskovka!
Jak již bylo řečeno, GIVT je zaměřen na podporu a financování neziskových organizací od různých charit a nadací přes zvířecí útulky až po sportovní kluby a centra pro zdravotně postižené. Pokud jste členem nějaké organizace a rádi nakupujete přes internet, velmi rádi Vám s ní pomůžeme. Stačí na našich webových stránkách vyplnit krátký registrační formulář a začít šířit (myšlenku), že jste se k nám připojili a že Vás lidé z Vašeho okolí mohou touto cestou podpořit. Máme proto také nachystaný balíček materiálů, kde naleznete různé bannery a loga, se kterými pak můžete dále pracovat. Pokud nechcete, aby Vám uniklo, co je nového ve světě neziskovek, nejrůznější akce a soutěže všeho druhu, nezapomeňte nás sledovat i na našem blogu.

Veškerá spolupráce s GIVT je samozřejmě zcela zdarma!

(pr)

 

.